Witamy rok 2021!

Nadrabiamy zaległości, czyli CZUWAJ 11/2020 i 12/2020

W numerze  CZUWAJ 11/2020 sporo ciekawych tekstów, m.in.:

nasz apel: nie odpuszczajmy!
  rozmowa o pandemicznym kształceniu
  o hufcach, które świetnie sobie radzą podczas pandemii
  felietony nieco polityczne.

A w ostatnim tegorocznym numerze m.in.:

teksty historyczne w 30-lecie zjazdu bydgoskiego
  o 640 dniach oczekiwania stołecznych instruktorów

Link do pełnej wersji numeru: CZUWAJ 12/2020.

HTTP, czyli Harcerski Team Technicznej Pomocy

Miło nam poinformować o inicjatywie harcerzy z naszego hufca, która służy wsparciu dzieci mających kłopot z dostępem do sprzętu komputerowego podczas nauki zdalnej.

Jakiś czas temu, osoby zaangażowane w projekt HTTP przekazały 3 komputery do szkoły w Żółwinie. Obecnie zespół dysponuje dwudziestoma komputerami stacjonarnymi otrzymanymi dzięki życzliwości Fundacji Orange.

Zainteresowane placówki oświatowe i osoby prywatne zachęcamy do kontaktu. Szczegóły na załączonym plakacie oraz na stronie HTTP – Harcerski Team Technicznej Pomocy | Facebook.

Świąteczna Zbiórka Żywności

23 listopada, jako partnerzy Banków Żywności, rozpoczęliśmy zbiórkę produktów spożywczych w SKLEPACH na terenie powiatu pruszkowskiego. Jeśli będziecie na zakupach nie zapomnijcie dorzucić mąki, oleju, ryżu albo słodyczy do koszy ustawionych w okolicy kas. Przekażemy je potrzebującym! To takie proste, a możemy wspólnie uratować komuś Święta!
Jeśli ktoś woli formę online, to można kupić wirtualny koszyk tutaj: www.zbiorkazywnosci.pl

Dziękujemy!

Akcja w sklepach pod patronatem Banków Żywności trwa do soboty, 28 listopada. Od 30 listopada Hufiec będzie kontynuował zbiórkę w ramach 15. edycji akcji “Zostań św. Mikołajem”.