Izba Pamięci, Filia Muzeum Harcerstwa

We wrześniu 2011 r. uruchomiliśmy Izbę Pamięci Hufca ZHP Pruszków, która po roku funkcjonowania stała się pierwszą w Polsce filią warszawskiego Muzeum Harcerstwa. Mieści się ona w Pałacyku Sokoła (Młodzieżowym Domu Kultury) przy ulicy Kościuszki 41 w Pruszkowie. Zgromadzone są w niej pamiątki przekazane przez darczyńców – byłych harcerzy oraz przyjaciół harcerstwa. Opiekuje się nią harcmistrzyni Monika Pawełczyńska-Ślusarczyk HR wraz z zespołem wolontariuszy.

Dyżury członków zespołu odbywają się w zależności od potrzeb, dlatego przed wybraniem się do Izby zachęcamy do skontaktowania się z druhną Moniką. Dzięki zdjęciom wykonanym przez druha Piotra Tomaszewskiego można też odbyć wirtualną wycieczkę po Izbie 😉

Kontakt:
e-mail: filia.pruszkow@muzeumharcerstwa.zhp.pl
Śledźcie stronę Izby na Facebook’u!

Skład Zespołu:
hm. Monika Pawełczyńska-Ślusarczyk HR
hm. Dorota Gałka
pwd. Patrycja Pawlik HR
phm. Artur Pawełczyński

Image 1 of 48

powrót do strony “Historia Hufca Pruszków”

powrót do strony głównej