Święto Dziękczynienia

W niedziswieto_dziekczynieniaelę 1 czerwca będziemy obchodzili po raz siódmy Święto Dziękczynienia. W tym roku będzie ono połączone z ogólnopolskim dziękczynieniem za kanonizację papieża Jana Pawła II.

Uroczystości rozpoczną się na Placu Piłsudskiego o godz. 8.00 skąd wyruszy procesja z relikwiami św. Jana Pawła II niesionymi przez harcerzy. Orszak procesyjny przejdzie ulicami: Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Aleje Ujazdowskie, Belwederska, Sobieskiego, a następnie Aleją Rzeczypospolitej do Świątyni Opatrzności Bożej.

O godzinie 12.00 na placu przed Świątynią Opatrzności Bożej zostanie odprawiona uroczysta Msza święta koncelebrowana z udziałem Episkopatu Polski. Będzie jej przewodniczył i homilię wygłosi Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej Kardynał Pietro Parolin.

Po Mszy świętej, tj. ok. godz. 14.00 rozpocznie się piknik rodzinny.

Serdecznie zapraszam wszystkie środowiska harcerskie!
Kapelan Chorągwi ks.phm.Rafał Łaskawski