Zjazd Sprawozdawczy Hufca

Informujemy, że zgodnie z uchwałą Komendy Hufca ZHP Pruszków nr 3/2022 dnia 10 czerwca 2022 r. odbędzie się zjazd sprawozdawczy. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17:30.

Lista osób posiadających czynne prawo wyborcze podana jest w rozkazie Komendanta Hufca nr L6/2022.

Składki, składki, składki…

Cześć!
Tym osobom, które uiszczają składki członkowskie kwartalnie, przypominamy o kolejnym terminie.

grafika: pwd. Martyna Struś

Rocznica powstania w getcie warszawskim

19 kwietnia 1943 roku w warszawskim getcie wybuchło powstanie kierowane przez żydowskie podziemne formacje zbrojne. Było ono odpowiedzią na rozpoczęcie przez Niemców akcji ostatecznej likwidacji getta, podjętej w ramach realizowanego przez nich planu zagłady europejskich Żydów. Dziś przypada 79. rocznica wybuchu powstania.

Powstanie to było aktem o charakterze symbolicznym, zważywszy na nikłe szanse powodzenia. W nierównej, trwającej prawie miesiąc, walce słabo uzbrojeni bojownicy Żydowskiej Organizacji Bojowej (ŻOB) i Żydowskiego Związku Wojskowego (ŻZW) stawili opór żołnierzom z oddziałów SS, Wehrmachtu, Policji Bezpieczeństwa i formacji pomocniczych. W tym czasie Niemcy zrównali getto z ziemią, metodycznie paląc dom po domu.

Cześć i chwała bohaterom, wieczna pamięć poległym!

Wielkanoc 2022

grafika: pwd. Martyna Struś

Wszystkim Druhnom i Druhom, a także Przyjaciołom naszego hufca składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych!
Niech ten czas będzie dla Was spokojny, pełen odpoczynku oraz spędzony w rodzinnej atmosferze.

Font Resize
Contrast