Nowoczesna służba

Zespół ds. Systemów Informatycznych zaprasza do współpracy osoby zajmujące się w środowiskach sprawami informatycznymi oraz osoby interesujące się tematyką i chcące nauczyć się więcej. Tworzymy Służbę Informatyczną Hufca. Zapraszamy do niej osoby w wieku od 14 lat.

Korzyści

• Radość z pełnienia Służby informatycznej coraz bardziej potrzebnej dla wszystkich harcerzy i instruktorów hufca (i to nie tylko naszego),
  • Funkcja na poziomie hufca z powołania Komendanta Hufca,
  • Wyróżniająca plakietka na mundur dla pełniących Służbę Informatyczną.
  • Możliwość zdobycia nowych sprawności (we współpracy zespołu z drużynowymi).
  • Możliwość wykonywania zadań związanych z próbami na stopień.
  • W przyszłości również możliwość stworzenia własnego projektu dla społeczności lokalnej.

Możliwości

• Radość z pełnienia Służby Informatycznej.
  • Nauka i rozwój umiejętności informatycznych przydatnych w szkole, w życiu, w pracy zawodowej.
  • Ciekawe wyjścia i nauka "w terenie”.
  • Możliwość wyboru nauki różnych technologii począwszy od tworzenia prostych stron internetowych, tworzenie grafiki, komputerowy skład tekstu, poprzez tworzenie gier komputerowych, skończywszy na aplikacjach mobilnych i sztucznej inteligencji.
  • Możliwość wykonywania całego wachlarza zadań, od najdrobniejszych po bardziej skomplikowane, dla każdego coś ciekawego i dostosowanego do aktualnych umiejętności, zainteresować oraz możliwości czasowych się znajdzie.

Organizacja

Praca Służby odbywa się na regularnych sobotnich spotkaniach w hufcu, gdzie uczymy się na komputerach (przyniesionych przez uczestników co jest mile widziane lub zastanych nie miejscu). Uzupełnieniem tych spotkań są kontakty „internetowe”.

Zadania są przydzielane zgodnie z możliwościami i umiejętnościami, i oczywiście z jak największym wsparciem z góry.

W miarę możliwości i potrzeb są to zadania wspierające macierzyste środowisko.

Najbliższe spotkanie Zespołu połączone z warsztatami informatycznymi odbędzie się 10 maja, w sobotę, o godzinie 12:30 i potrwa około dwóch godzin. Serdecznie na nie zapraszamy wszystkich chętnych, bez względu na stopień wtajemniczenia lub jego brak.

Adres miejsca spotkań: Harcówka Hufca Pruszków, Pruszków, ul. Jasna 2.

Nasze projekty

Poniżej szybki przegląd tego, nad czym pracowaliśmy, pracujemy lub będziemy pracowali.

Najczęściej zadawane pytania

Przeczytaj poniżej różne pytania, które możesz mieć zastanawiając się nad Służbą Informatyczną.

Nie! Ależ skąd! Ta służba jest dla osób, które interesują się tą tematyką, pasjonują się nią lub po prostu chciałyby się czegoś nauczyć.
Nadajesz się! Wystarczy zainteresowanie i chęci, a do Służby wstępuje się także po to, aby się czegoś nauczyć. Choćby zupełnie od zera.
Nie zajmujemy dużo czasu. Spotkania będą nie częściej niż raz na dwa tygodnie. A od Ciebie tylko będzie zależało ile czasu poświęcisz na zadania wykonywane w ramach Służby. Nie będzie to kolidowało z Twoimi zadaniami. Poza tym będziesz mógł wykonywać zadania dla swojego środowiska. Więc będzie to dla niego bardziej korzyścią niż stratą.
Najpierw po prostu wypełnij formularz na górze tej strony, w którym wyrazisz swoje zainteresowanie. To jeszcze do niczego nie zobowiązuje. Potem przyjdź na pierwsze spotkanie i dopiero zdecyduj, czy chcesz w to wejść.
Nam to nie przeszkadza. Najważniejsze, abyś chciał się uczyć czegoś nowego. Jedyne czego w takim przypadku wymagamy to, abyś wywiązywał się ze wszystkich swoich obowiązków na wszelkich polach służby.

Oto nasza stała załoga.

Zwyczajni niezwyczajni ludzie, którzy interesują się rzeczami, które innym wydają sie niedostępne i niemożliwe.
Ludzie, którzy zdecydowali się na emocjonującą podróż w nieznaną przestrzeń.
Ludzie, którzy swoją wyjątkowość wnoszą na pokład naszego okrętu kosmicznego.

To jesteś we właściwym miejscu. Dołącz do naszej załogi i wyrusz w nieznane!

pwd. Marcin Sikora

Szef Zespołu ds. Systemów Informatycznych
...czyli kapitan tego okrętu

Przebyta odległość:
Nikt tego nie pamięta
Wyposażenie specjalne:
Pudełko ze wzmacniającymi bitami umożliwiającymi omijanie dziur czasowych.
Zdolności specjalne:
Umiejętność przerwania wzrokiem niekończącej się pętli.
Rekordy osobiste:
Napisanie programu na jedną linijkę bez użycia klawiatury.
Ulubione zwierzę:
Python
Telefon:
si @ pruszkow.zhp.pl
Strona na FB:
www.facebook.com/ZSIHufiecPruszkow

dh. Dagmara Marciniak

Inspektor ds. Informacji
...czyli osoba czuwająca nad prawidłowym obiegiem informacji

Przydział służbowy:
14 Mazowiecka Drużyna Starszoharcerska (Hufiec Pruszków)
9 lat świetlnych
cyfrowy transkryptor języka międzygalaktycznego
Zdolności specjalne:
czytanie z ruchu karty graficznej
Rekordy osobiste:
przemierzenie czarnej dziury na paraboli

HO Aleksandra Suchanecka

Inspektor ds. Zabezpieczeń
...czyli osoba sprawiająca, że systemy zaczynają działać wolniej, ale bezpieczniej

7 lat i 4 miesiące świetlne
Wyposażenie specjalne:
Niebieski termos do przewożenia płynu do chłodzenia superprocesora.
Zdolności specjalne:
Przenoszenie przekroczonych terminów w przyszłość.
Rekordy osobiste:
29 godzin nieprzerwanego snu na Javie.
Ulubiony kolor:
#0000FF

dh. Karol Niciński

Instruktor ds. hufcowej strony www
...u nas gościnnie, bo tak naprawdę to Szef Zespołu ds. Wizerunku

5 lat i 6 miesięcy świetlnych

tutaj jest miejsce dla Ciebie

Podinspektor ds. teleportacji
...czyli Twoje ważne dla nas stanowisko

Magiczny ekwipunek:
Liczymy bardzo na Twój sprzęt. Co to jest? Wymyśl sam :)
Zdolności specjalne: