RSNH 2019

Witaj!

Znajdziesz tutaj przydatne informacje dotyczące tegorocznego 34. Rajdu „Szlakiem Naszej Historii”.

Przed nami kolejny, 34. już RSNH. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, wszyscy będą mieli możliwość wyboru czy uczestniczyć w nim w sposób tradycyjny – z mapą, czy z wykorzystaniem aplikacji mobilnej (przygotowanej na systemy Android i IPhone). Zachęcamy do udziału i wpisywania swoich patroli.

W tym roku, zamiast sprawozdania, prosimy patrole o przygotowanie zadania przedrajdowego w postaci:
· biało-czerwonej opaski „powstańczej” dla każdego członka patrolu – które będą nosze przez członków patrolu podczas Rajdu; sposób wykonania opasek jest dowolny;
· prezentacji dot. „patrona patrolu” – krótkiego opisu działań/szlaku bojowego wybranego oddziału powstańczego – w dowolnej formie (opisu A4, prezentacji multimedialnej lub klipu); im mniej znany będzie opisywany oddział, tym wyższa będzie ocena punktowa.
Dodatkowo punktowane będą:
· stroje z epoki (powstańcze lub cywilne), noszone podczas Rajdu;
· przygotowanie i zaśpiewanie wybranej piosenki powstańczej ( w sztabie po zakończeniu trasy);
· sprawozdanie fotograficzne w postaci „selfie” patrolu wykonanych na poszczególnych punktach – publiczne posty umieszczone na Facebook’u lub Instagramie, oznaczone hashtagami #rsnh2019 #pruszkow #numer/nazwa_patrolu.

Tegoroczne zgłoszenia patroli będą przyjmowane wyłącznie poprzez formularz elektroniczny po podanym poniżej linkiem.Termin zgłoszeń upływa 2 kwietnia.

Tak jak w minionych latach, wyznaczyliśmy dla poszczególnych grup godzinowy zakres  startu.
W związku z wyznaczeniem godzin startu dla poszczególnych grup wiekowych nie ma potrzeby, aby przychodzić wcześniej przed wyznaczoną godziną.
Mamy nadzieję, że ułatwi to Państwu rejestrację patroli oraz rozładuje tłok przy wejściu.

Termin: 13.04.2019

Hasło : „Powstanie Warszawskie”

Miejsce Startu
Zespół Szkół Sportowych i Ogólnokształcących
ul. Gomulińskiego 2

Godziny startu patroli:
– szkoły ponadgimnazjalne i patrole rowerowe 9:00-9:30
– patrole z gimnazjów 9:30-10:00
– szkoły podstawowe 10:00-10:30
– patrole harcerskie oraz patrole rodzinne/koleżeńskie 10:30-11:00

ANKIETA ZGŁOSZENIOWA | REGULAMIN

REGULAMIN PpP – dla patroli biorących udział w Rajdzie przy pomocy aplikacji na urządzenia mobilne “PRZEWODNIK PO PRZESZŁOŚCI”

PLAKAT (do pobrania i ew. wydruku)

Ewentualne pytania oraz przygotowane prezentacje multimedialne proszę kierować na adres: rsnh@pruszkow.zhp.pl.
W sprawie XXXIV RSNH można kontaktować się również telefonicznie: 500 391 008

Komandor XXXIV Rajdu „Szlakiem Naszej Historii”
phm. Arkadiusz Mioduszewski

Zadanie dofinansowane ze środków Powiatu Pruszkowskiego.