↑ Powrót do Kontakt

Szczepy & Drużyny

Kontakt do Drużyn działających w Szczepach:
  Szczep Drużyn Harcerskich i Zuchowych im. I. Paderewskiego
  Szczep 62 Mazowieckich Drużyn Harcerskich i Zuchowych „Szaniec” im. Batalionu Harcerskiego „Zośka”
  Szczep Harcerskich Drużyn Sokolich im. gen. Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego
  Szczep 14. Mazowieckich Drużyn Harcerskich i Zuchowych
  Nadarzyński Szczep „Wataha” im. Żołnierzy Wyklętych

Kontakt do Drużyn działających bezpośrednio przy Hufcu:
  29 MDH „Twierdza”, Brwinów

Wyjaśnienia skrótów:
GZ – Gromada Zuchowa | MDZ – Mazowiecka Drużyna Zuchowa | PDH – Pruszkowska Drużyna Harcerska | MDH – Mazowiecka Drużyna Harcerska | MDSH – Mazowiecka Drużyna Starszoharcerska | MDSHiW – Mazowiecka Drużyna Starszoharcerska i Wędrownicza | NDH – Nadarzyńska Drużyna Harcerska

 

 

Szczep Drużyn Harcerskich i Zuchowych im. I. Paderewskiego
www.paderewski.pruszkow.zhp.pl
p.o. Komendanta Szczepu: phm. Małgorzata Pilat-Zinkiewicz
  malgorzata.pilat@zhp.net.pl   507 720 873
Z-ca Komendanta Szczepu: Krystian Radziejewski

1 PDH „Iskierki” im. Oskara Żawrockiego
SP nr 8 | ul. Obrońców Pokoju 44 | Pruszków | piątek godz. 17:30
Drużynowa: dh Elżbieta Piekarska
  elzbieta.piekarska@zhp.net.pl   — — —

Opiekun drużyny: pwd. Samuel Gańko
  samuel.ganko@zhp.net.pl   — — —

7 Drużyna Wędrownicza „Szarotka”
SP nr 8 | ul. Obrońców Pokoju 44 | Pruszków | — —
Drużynowa: dh Krystian Radziejewski
  krystian.radziejewski@zhp.net.pl   — — —

3 PDH „Wschodzącego Słońca” im. Wandy Rutkiewicz
SP Nr 8 | ul. Obrońców Pokoju 44 | Pruszków | środa godz. 16:10
Drużynowa: Klaudia Nowakowska
  klaudia.nowakowska@zhp.net.pl   — — —

Opiekun drużyny: Zuzanna Pilat
  zuzanna.pilat@zhp.net.pl   517 922 803

82 GZ „Leśna Gromada”
SP Nr 8 | ul. Obrońców Pokoju 44 | Pruszków | wtorek godz. 15:30
Drużynowa: dh Klaudia Radziejewska
  klaudia.radziejewska@zhp.net.pl   — — —

w górę  

 

Szczep 62 Mazowieckich Drużyn Harcerskich i Zuchowych „Szaniec” im. Batalionu Harcerskiego „Zośka”
www.62mdhiz.harc.pl
p.o. Komendanta Szczepu: pwd. Lucyna Chodyna
  lucyna.chodyna@zhp.net.pl   501 689 639

Z-ca Komendanta Szczepu: hm. Barbara Nagraba
  barbara.nagraba@zhp.net.pl   — — —

Z-ca Komendanta Szczepu: phm. Agnieszka Fietkiewicz-Zapalska
  agnieszka.fietkiewicz-zapalska@zhp.net.pl   502 945 628

Z-ca Komendanta Szczepu: pwd. Bartosz Miszczuk
  bartek.miszczuk@zhp.net.pl   503 724 399

62 MDH im. Aleksego Dawidowskiego ps. „ALEK”
SP w Otrębusach | ul. Piaseckiego 2 | piątek godz. 17:30
Drużynowa: pwd. Patrycja Rutkowska
  patrycja.rutkowska@zhp.net.pl   509 232 988

62 MDH im. Jana Bytnara ps. „RUDY”
SP Nr 6 | ul. Lipowa 31 | Pruszków | sobota godz. 10:00
Drużynowa: dh Alicja Broma
  alicja.broma@zhp.net.pl   884 774 894

62 Mazowiecka Drużyna Harcerska „Anoda”
— | — | Żółwin | —
Drużynowa: dh. Patrycja Spinek
  patrycja.spinek@zhp.net.pl   721 123 222

62 MDZ „Słoneczne Dzieci”
SP Nr 6 | ul. Lipowa 31 | Pruszków | sobota godz. 10:00
Drużynowy: dh Wiktoria Brylińska
  wiktoria.brylinska@zhp.net.pl   — — —

Opiekun gromady: dh Katarzyna Żyła
  katarzyna.zyla@zhp.net.pl   — — —

62 MDZ „Księżycowe Skrzaty”
SP w Otrębusach | ul. Piaseckiego 2 | piątek godz. 17:30
Drużynowa: dh. Izabela Gronek
  izabela.gronek@zhp.net.pl   697 350 465

Opiekun gromady: pwd. Bartosz Miszczuk
  bartek.miszczuk@zhp.net.pl   503 724 399

62 MDZ „Gwiezdne Żółwie”
— | — | Żółwin | —
Drużynowa: dh Wiktoria Złoch
  wiktoria.zloch@zhp.net.pl   — — —

Opiekun gromady: Agata Skrodzka-Chotkowska (osoba niezrzeszona)
  —   — — —

62 Mazowiecka Drużyna Starszoharcerska „Krzemień”
Harcówka Szczepu | ul. Lipowa 31 | Pruszków | sobota godz. 12:00
Drużynowa: dh. Joanna Reperowska
  joanna.reperowska@zhp.net.pl   600 430 839

62 Mazowiecka Drużyna Harcerska Wędrownicza „Bonawentura”
Harcówka Szczepu | ul. Lipowa 31 | Pruszków | sobota godz. 16:00
Drużynowy: dh. Damian Jarzębski
  damian.jarzebski@zhp.net.pl   516 124 657

62 Mazowiecka Drużyna Harcerska Wędrownicza „Knieja” im. ppłk Antoniego Żurowskiego
strona www
ZSTiO w Pruszkowie | ul. Gomulińskiego 2 | środa godz. 17:00
Drużynowa: phm. Agnieszka Fietkiewicz-Zapalska
  agnieszka.fietkiewicz-zapalska@zhp.net.pl   502 945 628

Krąg Starszyzny i Instruktorów „Pasieka”
Pruszków | ul. Lipowa 31 | — | —
Przewodniczący Kręgu: hm. Krzysztof Żuławnik
  krzysztof.zulawnik@zhp.net.pl   503 851 284

 w górę  

 

Szczep Harcerskich Drużyn Sokolich im. gen. Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego
www.shds.pruszkow.zhp.pl
Komendant Szczepu: hm. Monika Pawełczyńska-Ślusarczk HR
  shds@pruszkow.zhp.pl   509 634 435

39 GZ „Sokoliki-Macierz”

Siedziba Hufca | ul. Jasna 2 | Pruszków | wtorek godz. 17:00
Drużynowa: dh Wiktoria Warzocha
  wiktoria.warzocha@zhp.net.pl   660 509 069

Opiekun gromady: pwd. Kinga Mączyńska
  kinga.maczynska@zhp.net.pl   884 306 998

39 GZ „Sokoliki”
SP Nr 1 | ul. Topolowa 10 | Pruszków | wtorek godz. 15:45
Drużynowa: dh Maja Niewiadomska
  maja.niewiadomska@zhp.net.pl   — — —

Opiekun gromady: pwd. Anna Jeziorek
  anna.jeziorek@zhp.net.pl   694 598 768

40 PDH „Sokolęta-Macierz”
Siedziba Hufca | ul. Jasna 2 | Pruszków | wtorek godz. 17:00
Drużynowy: dh Marta Lipowska
  marta.lipowska@zhp.net.pl   515 699 579

40 PDH „Sokolęta”
SP Nr 1 | ul. Topolowa 10 | Pruszków | poniedziałek godz. 17:30
Drużynowa: dh Julia Szumer
  julia.szumer@zhp.net.pl   — — —

Opiekun drużyny: pwd. Patrycja Pawlik HO
  40pdhsokoleta.sp1@gmail.com   666 843 935

40 PDH „Młode Sokolęta”
ZS w Nowej Wsi | Nowa Wieś | środa 17:30
Drużynowy: pwd. Patrycja Pawlik
  patrycja.pawlik@zhp.net.pl   — — —

41 PDH „Sokół”
Siedziba Hufca | ul.Jasna 2 | Pruszków | piątek godz. 17:30
Drużynowy: dh Patryk Zając
  patryk.zajac@zhp.net.pl   — — —

Opiekun drużyny: pwd. Klaudia Sadowska
  klaudia.sadowska@zhp.net.pl   513 799 503

41 PDH „Sokół Wędrowny”
Siedziba Hufca | ul.Jasna 2 | Pruszków |3-4 razy w miesiącu w piątek godz. 17.30/19.15
Drużynowa: dh Aleksandra Mąkosa
  aleksandra.makosa@zhp.net.pl   509 634 435

Krąg Starszyzny i Instruktorów
Siedziba Hufca | ul.Jasna 2 | Pruszków | 1 raz w miesiącu w czwartek godz. 19.00
Przewodniczący Kręgu:  pwd. Patrycja Pawlik
  patrycja.pawlik@zhp.net.pl   — — —

Zastępca: pwd. Klaudia Sadowska
  klaudia.sadowska@zhp.net.pl   513 799 503

Harcerski Klub Specjalnościowy „Klub Sztuki Kulinarnej”
Siedziba Hufca | ul.Jasna 2 | Pruszków | —
Przewodniczący Klubu: pwd. Artur Pawełczyński
  artur.pawelczynski@zhp.net.pl   512 912 114

w górę  

 

Szczep 14. Mazowieckich Drużyn Harcerskich i Zuchowych
im. hm. Stefana Jaronia-Kowalskiego

www.14.pruszkow.zhp.pl
Komendant Szczepu: phm. Iwona Horsztyńska
  iwona.horsztynska@zhp.net.pl   505 896 511

14 Mazowiecka Drużyna Starszoharcerska
Gimnazjum nr 4 | ul. Hubala 4 | Pruszków | —
Drużynowy: dh Artur Joński
  artur.jonski@zhp.net.pl   882 067 349

14 MDH im. Stefana Czarnieckiego
Zespół Szkół Nr 1 | ul. Promyka 24/26 | Pruszków | piątek godz. 16:30
Drużynowy: dh Bartłomiej Horsztyński
  bartek.horsztynski@zhp.net.pl   514 295 829

14 MGZ “Łowcy Muszelek” SP 9
SP nr 9 | ul. Mostowa 9 | Pruszków | —
Drużynowy: dh Andrzej Więckowski
  andrzej.wieckowski@zhp.net.pl   — — —

14 MGZ “Łowcy Muszelek” SP 10
SP nr 10 | ul. Pływacka 16 | Pruszków | piątek godz. 15:30
Drużynowy: dh Ignacy Różański
  ignacy.rozanski@zhp.net.pl   — — —

Opiekun drużyny: dh Adam Konecki
  — — —

w górę  

 

Nadarzyński Szczep „Wataha” im. Żołnierzy Wyklętych
szczepwataha.waw.pl
Komendant Szczepu: hm. Jarosław Kuśmierczyk HO
  jaroslaw.kusmierczyk@zhp.net.pl   603 543 634

Z-ca Komendanta Szczepu: pwd. Wojciech Bieńkowski
  wojciech.bienkowski@zhp.net.pl   796 818 846

Z-ca Komendanta Szczepu: phm. Marta Kuczewska
  marta.kuczewska@zhp.net.pl   504 297 639

Z-ca Komendanta Szczepu: phm. Filip Skorek
  filip.skorek@zhp.net.pl   605 345 477

1 NDH “IMPEESA”
Sala w domu parafialnym przy Parafii św. Klemensa | Nadarzyn | czwartek godz. 19:00
Drużynowy: pwd. Piotr Lewandowski
  piotr.tlewandowski@zhp.net.pl   533 338 208

1 NDH “Wilki”
Sala w domu parafialnym przy Parafii św. Klemensa | Nadarzyn | wtorek godz. 18:00
Drużynowy: dh Anna Murzynowska
  anna.murzynowska@zhp.net.plil.com   504 953 798

Opiekun drużyny: pwd. Adrian Duszczyk
  adrian.duszczyk@zhp.net.pl   661 085 328

1 NGZ „Wilczęta z Wrzosowiska”
Sala w domu parafialnym przy Parafii św. Klemensa | Nadarzyn | —
Drużynowa: Bogumiła Orłowska
  orlowska.bogumila@gmail.com   506 681 659

1 Nadarzyńska Gromada Zuchowa „Radosne Wilczęta”
Sala w domu parafialnym przy Parafii św. Klemensa | Nadarzyn | —
Drużynowa: Weronika Rządkowska
  weronika.rzadkowska@zhp.net.pl    517 958 952

22 DH „ORLIKI”
Zespół Szkół w Kostowcu | —
Drużynowa: phm. Marta Kuczewska
  marta.kuczewska@zhp.net.pl   504 297 639

22 GZ „Leśne Duszki”
Zespół Szkół w Kostowcu | —
Drużynowa: phm. Marta Kuczewska
  marta.kuczewska@zhp.net.pl   504 297 639

101 Gromada Zuchowa „Wilcze Łapy”
SP w Młochowie | —
Drużynowy: phm. Filip Skorek
  filip.skorek@zhp.net.pl   605 345 477

w górę  

29 MDH „Twierdza” www.29mdh.pl
Zespół Szkół nr 1 w Brwinowie | —
Drużynowy: pwd. Mirosław Próchniewicz
  miroslaw.prochniewicz@zhp.net.pl   — — —

w górę