Harcerska Akcja Letnia 2021 – c.d.

Wakacje już na półmetku… Kilka dni temu zakończył się obóz organizowany w bieszczadzkim Olchowcu przez Szczep 14 Mazowieckich Drużyn Harcerskich i Zuchowych.

Nad brzegami Jeziora Solińskiego, na stanicy Hufca Tarnobrzeg, wypoczywało 37 uczestników. Opiekowało się nimi stale 4 instruktorów przy wsparciu 5 osób kadry pomocniczej i 8 osób z kręgu starszyzny. Organizatorów wspomógł dotacją prezydent Pruszkowa.

Podczas pobytu w Bieszczadach harcerze samodzielnie budowali z drewna wyposażenie namiotów – półki, prycze oraz inne elementy obozowe. Wędrowali po okolicy – m.in. odwiedzili rezerwat Sine Wiry, Tworylne, Cisną, Muczne. Jeździli na koniach huculskich w Stadninie Serednie… Niektórzy zdobyli Harcerską Odznakę Strzelecką. W ramach zajęć kulinarnych uczestnicy obozu wykonali piec z gliny i udało im się nawet upiec w nim pizzę (zapewne smakowała wyśmienicie!). Kosztowali też przygotowanych samodzielnie potraw z kociołka.

Nie zabrakło plażowania, ani gier i zabaw sportowych. Poza zabawą, zuchy zdobywały sprawności, a harcerze poszerzali wiedzę i umiejętności harcerskie zdobywając kolejne sprawności i stopnie. W trakcie obozu kilkoro harcerzy złożyło Przyrzeczenie Harcerskie. Odbyła się także uroczysta Obietnica Zuchowa.

Czy harcerze i harcerki ze Szczepu 14 MDHiZ pojadą do Olchowca raz jeszcze? Czas pokaże.

Font Resize
Contrast