Harcerska Akcja Letnia 2017

Już w ten weekend zaczynamy naszą Harcerską Akcje Letnią. W sobotę wyjeżdża Nadarzyński Szczep „Wataha” wraz z Szczepem Paderewski, a w niedzielę Szczep 62 MDHIZ „Szaniec” oraz Szczep 14 MDHIZ. 7 lipca obóz zaczną harcerze z Szczepu Harcerskich Drużyn Sokolich. Z tego powodu chcieli byśmy pochwalić się naszą działalnością- zachęcamy do przeczytania krótkiej informacji o naszym HAL:

Hufiec Pruszków to jeden największych organizatorów wypoczynku letniego w powiecie pruszkowskim. W tym roku zabiera ze sobą 362 młodych mieszkańców Powiatu Pruszkowskiego, między innymi młodzież z gmin Pruszków, Nadarzyn, Brwinów i Michałowice na obozy harcerskie. Tegoroczny wypoczynek jest współfinansowany przez wszystkie te gminy.Organizowane są trzy obozy pod namiotami w miejscowościach: Samociążek, Kostkowice i Kruklin. Każdy obóz posiada swoją własną obrzędowość czyli myśl przewodnią obozu, na której podstawie są wymyślane przeprowadzane zajęcia oraz zabawy.Obozy będą też realizować propozycję programową hufca rozwijającą czytelnictwo wśród młodzieży. Ich motywy przewodnie będą związane z różnymi pozycjami książkowymi.Można również wspomnieć o wolontariacie przed obozowym we współpracy z wolontariatem UPS, który odbywa się od 30 czerwca do 2 lipca w Kruklinie. Będą tam przeprowadzane prace przygotowujące do normalnego funkcjonowania harcerzy w czasie obozu.

Zachęcamy do śledzenia przygód naszych harcerzy na Facebook-owej stronie Hufca Pruszków, będziemy ją na bieżąco uaktualniać poczynaniami naszych harcerzy i zuchów.